Seramik Kursu

Seramik kursu, temel seramik şekillendirme ve sırlama teknikleri derslerini kapsamaktadır. Temel teknikleri öğrendikten sonra kendi eserlerinizi üretebilirsiniz.

Temel seramik şekillendirmede, kırmızı, beyaz ve şamotlu çamur kullanılmaktadır. Kullandığımız teknikler sucuk yöntemi, plaka açma, elde şekillendirme ve kalıba basma şeklindedir. Şekillendirilen ürünler tamamen kuruduktan sonra fırınlanarak bisküvi ( ilk pişirimi ) yapılır.

Sırlama işlemini kendi tercihleriniz doğrultusunda alacağınız çeşitli sırlarla yapabileceğiniz gibi, atölyemizdeki sırlardan da faydalanabilirsiniz. Sırlama tekniklerinden; fırçayla uygulama, akıtma, daldırma veya püskürtme teknikleri uygulanmaktadır. Sırlama işlemi bittikten sonra ürün sır fırınına konulur ( 2. pişirim ).

Seramik kursu gruplarımız iki veya üç kişiden oluşmaktadır. Seramik kursları için ders saatlerimiz hafta içi ve cumartesi 10:00 / 14:00 arasındadır. İstediğiniz bir günü seçebilirsiniz. Tek olarak bir gruba dahil olabileceğiniz gibi, kendi grubunuzu oluşturarak da başvuru yapabilirsiniz.

İstanbul Anadolu Yakası, Maltepe semtindeki atölyemizde devam eden seramik kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Şebnem Doyran

Gsm      : 0531 6250120
e-posta : sebnem.doyran@gmail.com